Opis zajęć sportowych

Fundacja Niezwyciężony prowadzi treningi z zakresu sportów walki: boks, kick-boxing, tajski boks.

Sporty walki są jedną z najstarszych dziedzin sportowych i uprawiane są już od starożytności. W programie Igrzysk Olimpijskich uwzględniane są od samego początku, czyli od roku 1896.

Sporty walki wymagają bardzo dużej systematyczności, zaangażowania, świadomości własnego, ciała koordynacji ruchowej i refleksu. W skład treningu wchodzi bardzo dużo ćwiczeń ogólnorozwojowych, ćwiczeń wzmacniających kondycję i szybkość. Ważnym aspektem treningu jest jego wpływ na rozładowanie negatywnych emocji.

Podczas treningów bardzo duży nacisk kładziony jest na rozwój umiejętności technicznych, dostosowanie ćwiczeń do aktualnych możliwości trenujących oraz stworzenie odpowiedniej, motywującej atmosfery.

Treningi grupowe

Treningi grupowe dla młodzieży

Celem treningów jest zaprezentowanie młodzieży ciekawej formy spędzania wolnego czasu oraz promowanie rozwoju fizycznego. Zajęcia prowadzone są w grupach mieszanych (kobiety i mężczyźni).

Zajęcia: 3 razy po 1.5h w tygodniu
Grupy: do 10 osób, 12-18 lat

Treningi grupowe dla dorosłych (mężczyźni)

Trening składa się z rozgrzewki (ćwiczenia ogólnorozwojowe), zajęć w parach, sparingów, pracy na workach i ćwiczeń kończących. Towarzyszy mu bardzo intensywny wysiłek fizyczny.

Zajęcia: 3 razy po 1.5h w tygodniu
Grupy: do 8 osób, od 18 lat

Treningi grupowe dla dorosłych (kobiety)

Treningi mają na celu uzyskanie odpowiedniej rzeźby ciała, jego sprężystości i rozciągnięcia. Elementy walki stanowią interesujący przerywnik, który ma pozwolić na zwiększenie zwinności i koordynacji ruchowej.

Zajęcia: 2 razy po 1.5h w tygodniu
Grupy: do 8 osób, min. 18 lat

Treningi indywidualne

Treningi indywidualne

Zajęcia przeznaczone są dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności pod bezpośrednim nadzorem trenera. Pojedynczy trening to ponad 1.5h bardzo intensywnego wysiłku, w którym nadrzędną rolę odgrywa doskonalenie umiejętności technicznych i wypracowanie odpowiednich odruchów. Do tego dochodzi trening szybkościowy i zwiększenie wytrzymałości organizmu. Ważny element treningu to sparingi, które mają "oswoić" trenujących z warunkami realnej walki.

Zajęcia: po 1.5h, termin ustalany indywidualnie
Grupy: do 4 osób, min. 18 lat

Treningi zawodnicze

Ze względu na rosnącą popularność Fundacji wśród młodzieży wprowadzone zostały specjalne zajęcia dla zawodników. Zawodnikami mogą zostać osoby, które z sukcesami trenują sporty walki i chcą z nimi związać swoją przyszłość.

W takim przypadku Fundacja może ustanowić patronat polegający na organizacji specjalnych treningów, zakupie odpowiedniego sprzętu, zapewnieniu opieki medycznej, przygotowaniu do zawodów i pokrywaniu kosztów uczestnictwa oraz planowaniu dalszej kariery sportowej.

Warunkiem objęcia danej osoby patronatem Fundacji jest podpisanie umowy sponsorskiej, w której przyszły zawodnik zobowiązuje się do reprezentowania Fundacji oraz ew. zwrotu poniesionych kosztów w przypadku nieuzasadnionej rezygnacji z treningów lub kontynuacji kariery w barwach innego klubu. Umowa zakłada jednak (w uzasadnionych przypadkach) możliwość przekazania zawodnika do jednego ze znanych klubów sportowych, które współpracują z Fundacją.

Zajęcia: codziennie po 2h
Opłata: ustalana indywidualnie w ramach umowy sponsorskiej

Trenerzy

Dawid Złotoszewski

Zajęcia bokserskie prowadzone są przez licencjonowanego instruktora boksu Dawida Złotoszewskiego.

Ze sportem związany jest od najmłodszych lat. Trenował: pływanie, zapasy, piłkę nożną, żeglarstwo, viet vo dao, kick bixing, boks, krav maga, kapap. Swoją pasją do aktywnego trybu życia potrafi każdego zmotywować do ćwiczeń.