Fundatorzy

Paweł Pisarczyk

Prezes Zarządu Atende Software. Stoi na czele grupy spółek rozwijających innowacyjną technologię. Celem grupy jest stworzenie pierwszej, polskiej, globalnej marki technologicznej. Odpowiada za strategię i rozwój.

Przygodę z programowaniem i komputerami rozpoczął ponad 25 lat temu. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiał w Instytucie Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy tworząc oprogramowanie dla wielokadrowych układów akwizycji obrazów. W latach 1999-2001, w ramach studiów na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, opracował prototyp systemu operacyjnego czasu rzeczywistego. W latach 2001-2003 współtworzył firmę IMMOS (jedną z pierwszych w Polsce firm tworzących oprogramowanie dla systemów wbudowanych), która opracowała oprogramowanie dla robotów używanych w przemyśle półprzewodnikowym oraz oprogramowanie systemowe dla polskich kardiomonitorów. Od roku 2003 związany z ATM S.A. początkowo jako inżynier systemowy, następnie dyrektor działu R&D, prezes zarządu Centrum Badawczo-Rozwojowego ATM-Lab i prezes zarządu Atende Software. Obecnie zaangażowany w rozwój systemu operacyjnego i procesorów dla internetu rzeczy (IoT - Internet of Things)

Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, który ukończył w 2001 roku z wyróżnieniem za stworzenie systemu operacyjnego Phoenix. Z Wydziałem jest cały czas związany naukowo.

Autor i współautor ponad 40 publikacji naukowych i licznych artykułów.

Mariusz Stusiński

Wiceprezes Zarządu i autor sukcesu sprzedażowego Atende Software. Współzarządzający grupą spółek technologicznych (Atende Software, Phoenix Systems, OmniChip). Odpowiedzialny za sprzedaż produktów i finanse.

Od początku pracy zawodowej związany z telekomunikacją, Internetem i rynkiem ICT (Information and Communication Technology). Pracę rozpoczął od działu sprzedaży u jednego z integratorów IT, kolejno zajmował kilka stanowisk w Telekomunikacji Polskiej, począwszy od sprzedaży do sektora klientów kluczowych, aż do dyrektora działu projektów strategicznych. Następnie odpowiadał za sprzedaż w polskim oddziale firmy NORTEL, producenta sprzętu telekomunikacyjnego. Ze spółkami z grupy Atende oraz Atende Software związany jest od 2008 roku.

Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Jego pasją jest bieganie na długich dystansach. W roku 2014 wziął po raz pierwszy udział i ukończył ultra Maraton Bieszczadzki.

Przemysław Frasunek

Dyrektor Działu Rozwiązań Multimedialnych w Atende Software, polski haker, specjalista z zakresu bezpieczeństwa systemów i kryminalistyki cyfrowej. Autor ponad 40 raportów o błędach w powszechnie używanym oprogramowaniu.

Swoją przygodę z profesjonalną informatyką rozpoczął bardzo wcześnie (mając kilkanaście lat). Od końca lat 90-tych aktywny uczestnik list związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym, m.in. Bugtraq, na których regularnie publikuje raporty dotyczące zagrożeń związanych z oprogramowaniem. Jeden z nielicznych polskich hakerów znanych i aktywnych w międzynarodowym środowisku specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem informatycznym.

W roku 2000, jako jeden z pierwszych, udostępnił kod źródłowy eksploita, który w praktyce demonstrował wykorzystanie błędu typu format bug do przejęcia kontroli nad wówczas powszechnie stosowanym oprogramowaniem serwera FTP. Przedstawiona technika zapoczątkowała masowe wykorzystanie tego błędu do opracowywania ataków na systemy informatyczne.

Z grupą ATM S.A., a następnie Atende S.A. związany od 2002 roku, początkowo jako inżynier wsparcia sprzedaży, następnie jako kierownik zespołu i dyrektor działu.

Absolwent Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Krótkofalowiec (znak: SQ5JIV). W Internecie posługuje się pseudonimem venglin.

Rafał Jurkiewicz

Przygodę z programowaniem zaczynał w 1986 roku od Sinclair BASIC oraz asemblera Z80. Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Z grupą ATM S.A. związany od 2006 roku. W Atende Software odpowiedzialny za rozwój technologii, projektowanie, algorytmy. Nadzoruje i bierze czynny udział w implementacji najbardziej krytycznych elementów wytwarzanych systemów.